S?bado, 21 de marzo de 2015

FALLAS MAYORES

1-Falla de la Plaça
Lema: Abracadabra
Artista: Raúl Martínez Ruíz de
Estudio Chuky
Secció:Segona


2-Falla Àngel del Alcasser
Lema: Espanya encara té donyet
Artista: Javier Santes Alpuente
Secció Especial


3-Falla Antoni Pardo
Lema: La fiesta nacional
Artista: Carlos Carsí i García
Secció Especial

1º Premio

1º Ingenio y Gracia


4-Falla Avinguda
Lema:Rumba samba mambo
Artista:Mario Gual
Secció Especial

5-Falla Poble Nou
Lema: La vida es juego
Artista: La comissió
Fora de Concurs


6-Falla Sedaví
Lema: Al agua patos
Artista: Oscar Garcia i Cuesta
Secció: Segona



7-Falla Carrer Toledo
Lema: Els Reis
Artista: Olivares i Valencia

Secció: Primera

2º Premio


8-Falla Ramon y Cajal
Lema: Benvinguts a Politicany
Artista: Vicente Martínez i Aparici
Secció Especial

3º PREMIO


9-Falla Sants Patrons
Lema: Cultures i tradicions
Artista: Francisco Gonzalvo
Secció: Segona

1º Premio


10-Falla Plaça Sant Roc 

Lema: Xe que barbaritat!!!
Artista: Juan Carlos Donet
Secció Primera

1º Premio

11-Falla Barri Cotxera

Lema: Érase una vez… Todo Sigue Igual…
Artista: Emilio Miralles
Secció: Segona


12-Falla Pare Méndez
Lema: Desnonament
Artista: Alberto Abril i Armiñana
Secció: Segona

13-Falla Barri Sant Gregori
Lema: Un Torrent de carnaval
Artista: Rafael Cheli
Secció Primera


14-Falla Carrer Benemérita
Lema: Está de moda
Artista: Pepe Benavent
Secció: Segona

3º Premio

15-Falla Nicolau Andreu
Lema: Nou mons
Artista: Antonio Verdugo i Ballester
Secció: Segona

1º INGENIO Y GRACIA

16-Falla Xenillet
Lema: Canvi climàtic
Artista: Olivares i Valéncia
Secció: Tercera

2º Premio

17-Falla Saragossa
Lema: Nit de reixos
Artista: Pascual Montes i Carrasco
Secció: Segona

2º Premio

18-Falla San Amador Espartero
Lema: Un món de fantasia
Artista: La Comissió
Fora de Concurs

19-Falla II Tram Avinguda
Lema: Festes
Artista: Carlos López
Secció: Segona


20-Falla Camí Reial
Lema: Atrapats…
Artista: Juane Cortell
Secció: Tercera

1º Premio

1º Ingenio y Gracia

21-Falla Sant Valerià
Lema: Encanteris torrentins, bonics i fins!
Artista:Oscar García
Secció Primera

3º Premio 

1º Ingenio y Gracia



22-Falla Santa Llúcia
Lema: Somni-ant Somnis
Artista: La comissió
Fora de Concurs

23-Falla Lope de Rueda
Lema: A l’Est de l’Oest
Artista: Paco Giner i Nuñez
Secció Especial

2º Premio

24-Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve
Lema: 20 anys donant…
Artista: Miguel balaguer i Nieto
Secció: Segona


25-Falla Reina Sofía
Lema: Histories amb cervesses
Artista: FALLES I ART-E.Andres
Secció Especial

26-Falla Parc de Trénor
Lema: Es van a menjar fins les peüngles
Artista: Vicente Piera
Secció: Tercera

27-Falla El Molí
Lema: Al vici no hi ha crisis
Artista: Salvador Espert
Secció: Tercera

3º premio


28-Falla Escultor Vicent Pallardó
Lema: Si jo vaig poder, tu també
Artista: Miguel Delegido
Secció: Tercera

29-Falla Plaça Concòrdia
Lema: Aixó era una vegada l’home: Evolució o retrocés
Artista: La comissió
Fora de Concurs



FALLAS INFANTILES

1-Falla de la Plaça
Lema:Bruixesclass
Artista: Raúl Martínez Ruíz de
Estudio Chuky
Secció:Segona

1ºPrenio

1º Ingenio y Gracia



2-Falla Àngel del Alcasser
Lema: Jugant a metges
Artista: Cate & Rosa
Secció Especial


3-Falla Antoni Pardo
Lema: H2O
Artista: Sergio Fandos i Najera
Secció Especial


4-Falla Avinguda
Lema: De Torrent a l’orient
Artista: Mario Gual
Secció Especial

3º Premio

5-Falla Poble Nou
Lema: El Circo
Artista: Paco Olivares y
Juan Valencia
Secció: Fora de Concurs


6-Falla Sedaví
Lema: Un sueño desde tus ojos
Artista: Christian Garcia-Parrado Dolz
Secció: Segona


7-Falla Carrer Toledo
Lema: Sueños por Navidad
Artista: Olivares i Valencia

SECCION TERCERA


8-Falla Ramon y Cajal
Lema: Minut Blau … Com sona la natura
Artista: David Moreno
Secció Especial

1º Premio

9-Falla Sants Patrons
Lema: La mar de be
Artista: Francisco Gonzalvo
Secció: Tercera

2º Premio



10-Falla Plaça Sant Roc 
Lema: Signes
Artista: Sergio Alcañiz
Secció:Primera

3º Premio



11-Falla Barri Cotxera
Lema: Caducifoli
Artista: Imaginarte
Secció: Segona


12-Falla Pare Méndez
Lema: Casetes
Artista: Alberto ABRIL i Armiñana
Secció: Segona

13-Falla Barri Sant Gregori
Lema: Les Belles Arts
Artista: Paco Martínez i Heredia
Secció:Primera

2º Premio

1º Ingenio y Gracia


14-Falla Carrer Benemérita
Lema: ¡¡Llepolies!!
Artista: Javier Igualada
Secció: Tercera

1º Premio

1ºngenio y Gracia



15-Falla Nicolau Andreu
Lema: Compta’m un conte contacontes
Artista: Sergio Alcañiz
Secció: Fora de Concurs

16-Falla Xenillet
Lema: Nostres Amics els animals
Artista: Olivares i Valéncia
Secció: Tercera

3º premio


17-Falla Zaragoza Parc Central 

Lema: Magia Blanca i magia negra
Artista: Rubén Arcos
Secció: Segona

2º premio

18-Falla San Amador Espartero
Lema: Contes infantils
Artista: La Comissió
Secció: Fora de Concurs


19-Falla II Tram Avinguda
Lema: Circus
Artista: Carlos López
Secció: Segona

3º Premio

20-Falla Camí Reial 
Lema: L’ hora de jugar
Artista: Juane Cortell
Secció: Tercera


21Falla Sant Valerià
Lema:Un Torrent d’aigua!
Artista:Juan Martí
Secció:Primera

1º Premio


22-Falla Santa Llúcia
Lema: Il.lusió i Fantasía
Artista: La comissió
Secció: Fora de Concurs

23-Falla Lope de Rueda
Lema: Carnivale
Artista: Jose Luis Platero i Cosi
Secció Especial

2º Premio


24-Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve
Lema: En(gat)usem
Artista:Amb G de gat
Secció: Segona


25-Falla Reina Sofía
Lema: El somni de la festa fallera
Artista: FALLES I ART-E.Andres
Secció Especial

26-Falla Parc de Trénor
Lema: Pic-nic
Artista: Vicente Piera
Secció: Tercera


27-Falla El Molí
Lema:Viaje al universo
Artista: Salvador Espert
Secció: Fora de Concurs

28-Falla Escultor Vicent Pallardó 
Lema: Les millors vacances
Artista: Miguel Delegido
Secció: Tercera


29-Falla Plaça Concòrdia
Lema: Celestia
Artista: Cridelp Art
Secció: Fora de Concurs



Publicado por fallasmania @ 23:08  | Un Torrent de Falles
Comentarios (0)  | Enviar
Comentarios