Lunes, 21 de marzo de 2016

FALLAS ESPCastielfabib-M. San Juan (Nituniyo)
2º ACCESIT EXPERIMENTALESECIALES

ARTISTA:Nituniyo

Lema:cap buit











Publicado por fallasmania @ 20:20  | Artistes i monuments
Comentarios (0)  | Enviar

Premios Fallas de Torrent 2016

FALLAS MAYORES

 

SECCIÓ ESPECIAL:

1er Antoni Pardo

Artista:Alberto J. Ribera

Lema:Troba,Troba, Trobador


2on Avinguda

Artista:Art en Foc

Lema:Que vénen els sòviets


3er Lope de Rueda

Artista:Paco Giner

Lema:Romanços


Premi IG Antoni Pardo

SECCIÓ PRIMERA:

1er Sant Roc

Artista:Juan Carlos Donet

Lema: i tu a que tens por?


2on Sant Valerià

Artista:Oscar Garcia

Lema:Torrent és nostre


3er Reina Sofia

Artista:Miguel Delegido

Lema:Obrint pas





Premi IG Sant Valerià

SECCIÓ SEGONA:

1er Sedaví

Artista:Oscar Garcia

Lema: Iaios

2on Toledo

Artista:Olivares i Valencia

Lema: L'amor



3er Barri Sant Gregori

Artista:Rafa Cheli

Lema:Encantaments




Premi IG Toledo

SECCIÓ TERCERA:

1er Carrer Benemèrita

Artista:Pepe  Benavent

Lema:Abra-k-dabra



2on Nicolau Andreu

Artista:Antonio Verdugo

Lema:40 anys de foc



3er Escultor Pallardó

Artista:Jose Luis Pascual i Nebot

Lema:la primavera l'al.lèrgia altera

Premi IG: Carrer Benemèrita

FALLAS INFANTILES

SECCIÓ ESPECIAL INFANTIL

1er Antoni Pardo

Artista:Sergio Fandos

Lema:Ooo Odisea


2on Lope de Rueda

Artista:Raul Platero

Lema:L'arbre de la vida d'un torrenti



3er Ramon i Cajal

Artista:Gregorio Acebedo

Lema:La meua primera vegada





Premi IG Lope de Rueda

SECCIÓ PRIMERA INFANTIL

1er Sant Valerià

Artista:La Comissio

Lema:Visca Sant Blai


2on Barri Sant Gregori

Artista:Vicente Espeleta

Lema:Acrobàtica





3er Reina Sofia

Artistas:Vicente FranciscoLorezo

Lema:crea

Premi IG Barri Sant Gregori


 

SECCIÓ SEGONA INFANTIL

1er Sant Roc

Artista:Andreu Meseguer

Lema:Els Deus grecs


2on Cronista Vicent Beguer i Esteve

Artista:Amb''g'' de gat

Lema:davall del llit


3er La Plaça

Artista:Chuky

Lema:gepolies


Premi IG Cronista Vicent Beguer i Esteve


 

SECCIÓ TERCERA INFANTIL

1er Saragossa-Parc Central

Artista:Ruben Arcos i Martin

Lema:Mnnnn un cas interessant



2on Toledo

Artista:Olivares i Valencia

Lema:el circ

3er Sedaví

Artista:Teodora Chichanova

Lema:Les ratetes costureres



Premi IG Saragossa-Parc Central



 

 

 


Publicado por fallasmania @ 12:39  | Un Torrent de Falles
Comentarios (0)  | Enviar

Premios Fallas infantiles de Valencia 2016.

 

Premis infantils.Secció Especial

1er Premi a la Falla 9 Na Jordana (Joan S. Blanch)

2on Premi a la Falla 44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Iván Tortajada Estellés)

3er Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Julio Monterrubio Fernández)

4rt Premi a la Falla 227 Gayano Lluch-Doctor Marco Merenciano (Sergio Amar Medina)

5é Premi a la Falla 112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Miguel Hernández Aguelo)

6é Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Miguel Santaeulalia Serrán)

7é Premi a la Falla 83 Císcar-Borriana (Bernardo Estela Parra)

8é Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (Sergio Gómez Ferrer)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 9 Na Jordana (Joan S. Blanch Gomis)

2on Premi a la Falla 227 Gayano Lluch-Doctor Marco Merenciano (Sergio Amar Medina)

3er Premi a la Falla 145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Julio Monterrubio Fernández)

 

 

Premis Infantils. Secció 1a

1er Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón i Cajal (Julio Monterrubio Fernández)

2on Premi a la Falla  22 Exposició-Misser Mascó (José Gallego Gallego)

3er Premi a la Falla  149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Luis Ceballos y Paco Sanabria)

4rt Premi a la Falla  84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Cap de Suro (Ariadna González i Xavier Gurrea))

5é Premi a la Falla  173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sergio Amar Medina)

6é Premi a la Falla  1 Plaça Mercat Central (Javier Fernández Ruiz)

7é Premi a la Falla  384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsá (Salvador Ferris Cerveró)

8é Premi a la Falla  28 Cuba-Literat Azorín (Manuel Rubio Armiñana)

9é Premi a la Falla  284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Pedro M. Rodríguez Marín)

10é Premi a la Falla  34 Plaça Pilar (Óscar Villada Sanchís)

11é Premi a la Falla  78 Bisbe Amigó-Conca (Mario Pérez Sánchez)

12é Premi a la Falla  328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Salvador Dolz Rubio)

13é Premi a la Falla  120 Molinell-Alboraia (Rubén Arcos Marti)

14é Premi a la Falla  123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Manuel José Blanco Climent)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón i Cajal (Julio Monterrubio Fernández)

2on Premi a la Falla  22 Exposició-Misser Mascó (José Gallego Gallego)

3er Premi a la Falla  84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Cap de Suro (Ariadna González i Xavier Gurrea))

 

Premis Infantils.Secció 2a

1er Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros (Colabor. Ana López Martí))

2on Premi a la Falla 169 Major-Moraira-Natzaret (Pedro M. Rodríguez Marín)

3er Premi a la Falla 242 Ribera-Convent Santa Clara (Javier Fernández Ruiz)

4rt Premi a la Falla 100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Juan Lluch Martí)

5é Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar Vidal)

6é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Fernando Foix Fabregat)

7é Premi a la Falla 68 Conserva-Berenguer Mallol (Francisco Jiménez Rodero)

8é Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (José Luis Platero Cosí)

9é Premi a la Falla 267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Daniel Ballester Ortí)

10é Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Cap de Suro (Ariadna González i Xavier Gurrea))

11é Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Ángel Navarro Requena)

12é Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Fernando López Cabañero)

13é Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Joaquín Martí Fernández)

14é Premi a la Falla 291 General Barroso-Litògraf Pascual Abad (Joaquín Martí Fernández)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar Vidal)

2on Premi a la Falla 278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Cap de Suro (Ariadna González i Xavier Gurrea))

3er Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros (Colabor. Ana López Martí))

 

Premis Infantils.Secció 3a

1er Premi a la Falla  300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Mario Pérez Sánchez)

2on Premi a la Falla  228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (Erik Martínez Moncho)

3er Premi a la Falla  226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Fet d’Encàrrec)

4rt Premi a la Falla  129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Javier Fernández Ruiz)

5é Premi a la Falla  366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Manuel Martínez Reig)

6é Premi a la Falla  289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Ángel Navarro Requena)

7é Premi a la Falla  41 Cuba-Puerto Rico (Paco Martínez Heredia)

8é Premi a la Falla  231 Poeta Alberola-Totana (Vicente Almela Caballé)

9é Premi a la Falla  96 Quart Extramurs-Velàzquez (Iván García Pérez)

10é Premi a la Falla  33 Montortal-Torrefiel (Imaginarte Taller Creatiu)

11é Premi a la Falla  192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Juan José Salom Díaz)

12é Premi a la Falla  380 Pintor Maella-França-Menorca (Rafael Lidón Santacreu)

13é Premi a la Falla  10 Oest (Vicente Francisco Lorenzo Albert)

14é Premi a la Falla  82 Olivereta-Cerdà i Rico (Juan Carlos Banacloy Cuevas)

15é Premi a la Falla  171 Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (Álvaro Timoteo Sorní)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Fet d’Encàrrec)

2on Premi a la Falla  231 Poeta Alberola-Totana (Vicente Almela Caballé)

3er Premi a la Falla  300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Mario Pérez Sánchez)

 

Premis Infantils. Secció 4a

1er Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Fernando Foix Fabregat)

2on Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Fernando Marzo Dasí)

3er Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Hermanos Tomillo)

4rt Premi a la Falla 27 Càdis-Els Centelles (Vicente Torres Estal)

5é Premi a la Falla 178 Illes Canàries-Trafalgar-Samuel Ros (José Luis Platero Cosí)

6é Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Juan José Salom Díaz)

7é Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Vicente Domínguez Pérez)

8é Premi a la Falla 59 Ares d’Alpont-Castell de Pop (Vicente Francisco Lorenzo Albert)

9é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Ximo Martí Fernández)

10é Premi a la Falla 235 Barri de La Llum (Víctor Hugo Giner Blasco)

11é Premi a la Falla 35 Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar (Ricard Balanzá Martínez)

12é Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Fernando García Ribas)

13é Premi a la Falla 53 Plaça Pintor Segrelles (José López Ibáñez)

14é Premi a la Falla 101 Carrera de Malilla-Enginyer J. Benlloch (Carlos Orts Doménech)

15é Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Álvaro Guija Moreno)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Hermanos Tomillo)

2on Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Vicente Domínguez Pérez)

3er Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Fernando Marzo Dasí)

 

Premis Infantils. Secció 5a

1er Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Mario Pérez Sánchez)

2on Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (Vicente Torres Estal)

3er Premi a la Falla 11 Plaça Mercé (José Enrique Ginestar Morán)

4rt Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (Juan Lluch Martí)

5é Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Fandós Nájera)

6é Premi a la Falla 274 Plaça Tenda (Bernardo Estela Parra)

7é Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Ángel Navarro Requena)

8é Premi a la Falla 377 Avda.França-Alfred Toràn i Olmos (José Vicente Zurita Abad)

9é Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Juán García Pérez)

10é Premi a la Falla 94 Plaça Mercat de Montolivet (Emilio Tamarit Simón)

11é Premi a la Falla 283 Jacint Benavente-Regina Na Germana (Vicente Gomar Vidal)

12é Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velàzquez (Juan M. Castellblanque Pérez)

13é Premi a la Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva (Fernando López Cabañero)

14é Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Baró de Carcer (José Luis Platero Cosí)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Fandós Nájera)

2on Premi a la Falla 6 Llanterna-Na Rovella-Baró de Carcer (José Luis Platero Cosí)

3er Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (Vicente Chaveli Llinares)

 

Premis Infantils. Secció 6a

1er Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Ángel Navarro Requena)

2on Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Mario Pérez Sánchez)

3er Premi a la Falla 217 Espartero-Músic Plasència (Carlos Herrero Muria)

4rt Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Xavier Ureña Rodenes)

5é Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Ramón Solaz Gil)

6é Premi a la Falla 360 Ruben Darío-Fra Lluís Colomer (Juan Lluch Martí)

7é Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (José Enrique Ginestar Morán)

8é Premi a la Falla 139 Portugal-Fragata (David Ojeda Amorós)

9é Premi a la Falla 3 Plaça Doctor Collado (Ricard Balanzá Martínez)

10é Premi a la Falla 275 Plaça Pouet (José Jarauta Navajas)

11é Premi a la Falla 304 Isaac Peral-Méndez Núñez (Vicente Lorenzo Díaz)

12é Premi a la Falla 64 Doctor Peset Aleixandre-En Guillem Ferrer (Miguel Delegido Cabrito)

13é Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Julio Vicente Fabra Muñoz)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Ramón Solaz Gil)

2on Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Mario Pérez Sánchez)

3er Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Ángel Navarro Requena)

 

Premis Infantils. Secció 7a

1er Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)

2on Premi a la Falla 132 Glòria-Felicitat-El Tremolar (Ximo Martí Fernández)

3er Premi a la Falla 229 Antonio Molle-Gregori Gea (Falles Borriana S.L.)

4rt Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Vicente Domínguez Pérez)

5é Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Francisco Mesado Poveda)

6é Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Enrique Cardells Martínez)

7é Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Javier Gisbert Rodríguez)

8é Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Manuel Martínez Orts)

9é Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Emilio Tamarit Simón)

10é Premi a la Falla 349 Sants Just i Pastor-Serradora (José Miguel Corachán Lagunas)

11é Premi a la Falla 153 Sant Pere-Mare de Déu de la Vallivana (Álvaro Timoteo Sorní)

12é Premi a la Falla 249 Plaça Segòvia-Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Vicente Domínguez Pérez)

2on Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Francisco Mesado Poveda)

3er Premi a la Falla 75 Sagunt-Sant Guillem (Arturo Vallés Bea)

 

Premis Infantils.Secció 8a

1er Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (Manuel Martínez Reig)

2on Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ángel Navarro Requena)

3er Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (José Luis Platero Cosí)

4rt Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Mario Pérez Sánchez)

5é Premi a la Falla 125 Baró de Sant Petrillo-Leonor Jovaní (Erik Martínez Moncho)

6é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Ángel Navarro Requena)

7é Premi a la Falla 110 Plaça Lope de Vega (Álvaro Guija Moreno)

8é Premi a la Falla 221 Llibertat-Teodor Llorente (La comissió)

9é Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (Ximo Martí Fernández)

10é Premi a la Falla 135 Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Carlos Ramón Araque)

11é Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Francisco Martínez Heredia)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (Manuel Martínez Reig)

2on Premi a la Falla 221 Llibertat-Teodor Llorente (La comissió)

3er Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Enrique Burriel Morro)

 

Premis infantils. Secció 9

1er Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mario Pérez Sánchez)

2on Premi a la Falla 109 Sant Rafael-Anton Martín (Ximo Martí Fernández)

3er Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Ricard Balanzá Martínez)

4rt Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Joaquín Foix Gellida)

5é Premi a la Falla 146 Tres Forques-Conca-Pérez Galdós (Álvaro Guija Moreno)

6é Premi a la Falla 282 Mare de Déu de la Cabeça-J.M. Mortes Lerma (Falles Borriana S.L.)

7é Premi a la Falla 133 Reina-Vicent Guillot (Vicente Francisco Lorenzo Albert)

8é Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (José Manuel Felip Gómez)

9é Premi a la Falla 239 Peris i Valero-Cuba (Rafa Guillot)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa (Juanjo Falles, C.B.)

2on Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mario Pérez Sánchez)

3er Premi a la Falla 318 Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig)

 

Premis infantils. Secció 10a

1er Premi a la Falla  161 Regne de València-Ciscar (Carlos Carsí García)

2on Premi a la Falla  57 Pelai-Matemàtic Marzal (Francisco Gisbert Picó)

3er Premi a la Falla  354 Marqués de Lozoya-Poeta Cervera i Grifol (Samuel Martínez López y María Esteban Fornes)

4rt Premi a la Falla  216 Rubén Vela-Doctor Waksman (Borja Llorens Mata)

5é Premi a la Falla  325 Mestre Rodrigo-General Avilés (Marc Martell (Víctor Valero Valero))

6é Premi a la Falla  255 Barri Quint-Pizarro (José Luís Gómez Mira)

7é Premi a la Falla  344 Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (Rodrigo Núñez López)

8é Premi a la Falla  26 Ciutat de l’Artista Faller (José Ramón Espuig Escrivá)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Víctor Valero Valero (Marc Martell))

2on Premi a la Falla  57 Pelai-Matemàtic Marzal (Francisco Gisbert Picó)

3er Premi a la Falla  205 Nort-Doctor Zamenhoff (Manuel V. Martín Huguet)

 

Premis Infantils.Secció 11a

1er Premi a la Falla 95 Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (Paco Gisbert Picó)

2on Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro M. Rodríguez Marín)

3er Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (M. Ángel Hernández Clemente)

4rt Premi a la Falla 38 Costa i Borràs-Agostina d’Aragó (Jorge Ramírez Navarro)

5é Premi a la Falla 233 La Plata-General Urrutia (Samuel Martínez López y María Esteban Fornes)

6é Premi a la Falla 295 Camí de Montcada-Pintor Jacomart (Vicente Francisco Lorenzo Albert)

7é Premi a la Falla 270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Vicente Francisco Lorenzo Albert)

8é Premi a la Falla 244 Josep Maria Haro-Poeta Mas i Ros (Sergio Carrero Melián)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (La comissió)

2on Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)

3er Premi a la Falla 24 Càdis-Literat Azorín (Vicente Torres Estal)

 

Premis Infantils.Secció 12a

1er Premi a la Falla 339 Blanqueries (José Luis Ceballos y Paco Sanabria)

2on Premi a la Falla 186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (Ángel Navarro Requena)

3er Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Juan Alberto Navarro Guijarro)

4rt Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Bernardo Estela Parra)

5é Premi a la Falla 166 Santa Creu de Tenerife-Àngel de l’Alcàsser (Lorenzo Fandós Ayoro)

6é Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Espeleta García)

7é Premi a la Falla 63 Ripalda-Soguers (Fet d’Encàrrec)

8é Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Grego Acebedo García)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 339 Blanqueries (José Luis Ceballos y Paco Sanabria)

2on Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Espeleta García)

3er Premi a la Falla 348 Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La comissió)

 

Premis infantils. Secció 13a

1er Premi a la Falla  98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (Ángel Navarro Requena)

2on Premi a la Falla  105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (José Vicente Zurita Abad)

3er Premi a la Falla  127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Ángel Navarro Requena)

4rt Premi a la Falla  97 Plaça García Morato-Iecla (Vicente Almela Caballé)

5é Premi a la Falla  185 Poeta Altet-Benicarló (Miguel Ángel Fernández Clemente)

6é Premi a la Falla  170 Regne de València-Sant Valer (Lorenzo Fandós Ayoro)

7é Premi a la Falla  117 Daroca-Pare Viñas (Ximo Martí Fernández)

8é Premi a la Falla  189 Giorgeta-Roís de Corella (Antonio Rubiño Linares)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (Ángel Navarro Requena)

2on Premi a la Falla  157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas (Miriam García Sandemetrio)

3er Premi a la Falla  230 Mossen Josep Cuenca-Pinedo (Manuel J. Blanco Climent)

 

Premis Infantils.Secció 14a

1er Premi a la Falla 313 Plaça Poble-Sant Roc (José Manuel Felip Gómez)

2on Premi a la Falla 355 Plaça Sant Joan (Borja Llorens Mata)

3er Premi a la Falla 198 Plaça Àngel (Fet d’Encàrrec)

4rt Premi a la Falla 296 Plaça Hondures (Alejandro Cano Hernández)

5é Premi a la Falla 279 Maties Perello-Lluís de Santangel (Rafael Ibáñez Sánchez)

6é Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Víctor Valero Valero (Marc Martell))

7é Premi a la Falla 220 Fermín Galán i García Hernández-Primavera (Miguel Ángel Hernández Clemente)

8é Premi a la Falla 199 Veneçuela-Agustí Sales (Enrique Cardells Martínez)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 202 Humanista Mariner-Manuel Simó (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)

2on Premi a la Falla 258 General Barroso-Calvo Acacio (Vicente Espeleta García)

3er Premi a la Falla 327 Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Julio Vicente Fabra Muñoz)

 

Premis infantils. Secció 15a

1er Premi a la Falla  357 Plaça Moreria (Antonio Ramos Asensi)

2on Premi a la Falla  104 Plaça Rojas Clemente (José Manuel Felip Gómez)

3er Premi a la Falla  215 Baró de Patraix-Conca (Víctor Navarro Granero)

4rt Premi a la Falla  264 Lepanto-En Joan d’Àustria (José Manuel Felip Gómez)

5é Premi a la Falla  359 Enginyer Josep Sirera-Pío IX (Francisco Roca Chorqués)

6é Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta García)

7é Premi a la Falla  99 Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente García Pérez (Artdefoc))

8é Premi a la Falla  309 Plaça Negret (Francisco Giner Núñez)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta García)

2on Premi a la Falla  264 Lepanto-En Joan d’Àustria (José Manuel Felip Gómez)

3er Premi a la Falla  357 Plaça Moreria (Antonio Ramos Asensi)

 

Premis infantils. Secció 16a

1er Premi a la Falla  50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Iván Tortajada Estellés)

2on Premi a la Falla  190 Mare de Déu de la Fontsanta (José Vicente Zurita Abad)

3er Premi a la Falla  93 General Llorens-Dr.Marco Merenciano (La comissió)

4rt Premi a la Falla  298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (Antonio Fornés Quijano)

5é Premi a la Falla  292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Julio Vicente Fabra Muñoz)

6é Premi a la Falla  352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (José Antonio Marco Gómez)

7é Premi a la Falla  213 Vivons-Romeu de Corbera (Luis Manuel Lozano Aracil)

8é Premi a la Falla  134 Vil·lanova de Castelló-Horticultor Galán (La comissió)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  7 Borrull-Túria (Manuel A. Guitarte Bulls)

2on Premi a la Falla  21 Borrull-Socors (La comissió)

3er Premi a la Falla  116 Àngel de l’Alcàsser-Josep Maestre (José Luis Gómez Olmos)

 

Premis infantils. Secció 17

1er Premi a la Falla  364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)

2on Premi a la Falla  385 Plaça Vicent Castell Maíques (David Zahonero del Fresno y Paco Cuadros Martínez)

3er Premi a la Falla  379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (Migue Hernández Clemente)

4rt Premi a la Falla  369 Poetes Anònims-El Real de Gandia (La comissió)

5é Premi a la Falla  175 Barri Mont de Pietat (Pascual R. Montes Carrasco)

6é Premi a la Falla  321 Escultor García Mas-Puerto de Santa María (Arturo Vallés Bea)

7é Premi a la Falla  263 Salvador Giner-Gregori Gea (Xavier Bonilla Silvestre)

8é Premi a la Falla  196 Guillem Sorolla-Recaredo (Francisco Santonja Peni)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla  369 Poetes Anònims-El Real de Gandia (La comissió)

2on Premi a la Falla  196 Guillem Sorolla-Recaredo (Francisco Santonja Peni)

3er Premi a la Falla  243 Màlaga-Doctor Montoro (La comissió)

 

Premis Infantils.Secció 18a

1er Premi a la Falla 234 Escalante-Empar Guillén (Samuel Martínez López y María Esteban Fornes)

2on Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (Álvaro Timoteo Sorní)

3er Premi a la Falla 203 Joan Baptista Vives-Salvador Ferrandis Luna (Rubén Arcos Martí)

4rt Premi a la Falla 271 Plaça Mossén Milà (José Jarauta Navajas)

5é Premi a la Falla 306 Cedre-Explorador Andrés (Santiago Parrado Dobón)

6é Premi a la Falla 368 Hort de Sant Valer-La Plata (Vicente Espeleta García)

7é Premi a la Falla 363 L’Alcota-Sagunt (Jaume Torrent Arenas)

8é Premi a la Falla 305 Plaça Universitat Vella-Patriarca (Víctor Navarro Granero)

9é Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Juan Manuel Sánchez Cuenca)

PREMIS D’INGENI I GRÀCIA

1er Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (Álvaro Timoteo Sorní)

2on Premi a la Falla 234 Escalante-Empar Guillén (Samuel Martínez López y María Esteban Fornes)

3er Premi a la Falla 306 Cedre-Explorador Andrés (Santiago Parrado Dobón)

Nota:listado extraido de CENDRA DIGITAL


Publicado por fallasmania @ 11:52  | Falles de Valencia
Comentarios (0)  | Enviar

Premios de las Fallas de Valencia 2016.

Especial
1º Cuba-Literat Azorín (Carlos Carsí García)

2º Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pedro Santaeulalia Serrán)

3º Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Alejandro Santaeulalia Serrán)

4º Exposició-Misser Mascó (Francisco Giner Núñez)
5º Plaça Mercat Central (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6º Plaça Pilar (Pere Baenas García)
7º Almirant Cadarso-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
8º Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
9º Sueca-Literat Azorín (Javier Álvarez-Sala Salinas)
10º Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Antonio Verdugo Ballester)
11º Na Jordana (José Lafarga Palomares)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Cuba-Literat Azorín (Carlos Carsí García)
2º Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
3º Plaça Mercat Central (Vicente Manuel Martínez Aparici)

Primera A
1º Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
2º Gravador Esteve-Ciril Amorós (Vicente Llácer Rodrigo)
3º Ribera-Convent Santa Clara (Javier Álvarez-Sala Salinas)
4º Sant Vicent-Periodista Azzati (Francisco Torres Josa)
5º Illes Canàries-Trafalgar-Samuel Ros (Lorenzo Fandós Ayoro)
6º General Barroso-Litògraf Pascual Abad (Luis Espinosa Olmos)
7º Císcar-Borriana (Tall scan 3D S.L.)
8º Just Vilar-Mercat del Cabanyal (José López Ibáñez)
9º Quart Extramurs-Velàzquez (Javier Arévalo Castilla)
10º Quart-Palomar (José Manuel Gramaje Llisterri)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Gravador Esteve-Ciril Amorós (Vicente Llácer Rodrigo)
2º Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
3º Sant Vicent-Periodista Azzati (Francisco Torres Josa)

Primera B
1º Jesús-Sant Francesc de Borja (Sergio Musoles Ros)
2º Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Francisco Torres Josa)
3º Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Carlos Carsí García)
4º Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Gallego y Antonio Pérez)
5º Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6º Lo Rat Penat (Pedro Santaeulalia Serrán)
7º Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Manuel Martínez Reig)
8º Barri Beteró (David Sánchez Llongo)
9º Bisbe Amigó-Conca (Alberto Ribera Fernández)
10º Ramiro de Maeztu-Els Lleons (José Jarauta Navajas)
11º Plaça Pintor Segrelles (José López Ibáñez)
12º Gayano Lluch-Doctor Marco Merenciano (Francisco Giner Núñez)
13º L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Manuel José Blanco Climent)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Jesús-Sant Francesc de Borja (Sergio Musoles Ros)
2º Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Vicente Manuel Martínez Aparici)
3º Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Manuel Martínez Reig)

Segona A
1º Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
2º Baró de Sant Petrillo-Leonor Jovaní (Arturo Vallés Bea)
3º Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)
4º Càdis-Els Centelles (David Sánchez Llongo)
5º Poeta Alberola-Totana (José Ramón Espuig Escrivá)
6º Pius XI-Fontanars (Francisco Torres Josa)
7º Oest (Manuel Martínez Reig)
8º Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Francisco Giner Núñez)
9º Conserva-Berenguer Mallol (Francisco Torres Josa)
10º Burjassot-Pare Carbonell (José Ramón Devís Benet)
11º Indústria-Sants Just i Pastor (Lorenzo Fandós Ayoro)
12º Joaquim Costa-Comte d’Altea (Art En Foc)
13º Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Emilio Miralles Ferrero)
14º Marqués de Montortal-Josep Esteve (Emilio Miralles Ferrero)
15º Vicent Sancho Tello-Xile (David Sánchez Llongo)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
2º Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)
3º Poeta Alberola-Totana (José Ramón Espuig Escrivá)

Segona B
1º Albereda-França (Rafael Ibáñez Sánchez)
2º Plaça Doctor Collado (Manuel Martínez Reig)
3º Barraca-Espadà (Francisco Torres Josa)
4º Plaça Mercat de Montolivet (Xavier Herrero Martínez)
5º Azcàrraga-Ferran el Catòlic (Vicente Manuel Martínez Aparici)
6º Jacint Benavente-Regina Na Germana (Ernesto Cimas Rivera)
7º Reina-Pau-Sant Vicent (José Ramón Devís Benet)
8º Avda.França-Alfred Toràn i Olmos (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
9º Major-Moraira-Natzaret (José Ramón Devís Benet)
10º Cuba-Puerto Rico (Francisco Borja Ripollés)
11º Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Mario Gual del Olmo)
12º Doctor Gil i Morte-Doctor Vila i Barberà (Federico Ferrer García)
13º Cervantes-Pare Jofré (Manuel Martínez Reig)
14º Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Robert Cogollos Súñer)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Plaça Doctor Collado (Manuel Martínez Reig)
2º Albereda-França (Rafael Ibáñez Sánchez)
3º Plaça Mercat de Montolivet (Xavier Herrero Martínez)

Tercera A
1º Espartero-Músic Plasència (Javier Álvarez-Sala Salinas)
2º Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Lorenzo Fandós Ayoro)
3º Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandós Ayoro)
4º Nador-Miraculosa (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
5º Bilbao-Maximilià Thous (Miguel Santaeulalia Serrán)
6º Marqués de Montortal-Berní i Català (Antonio Verdujo Ballester)
7º Grups Mare de Déu del Carme (Joaquín Martí Fernández)
8º Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)
9º Pizarro-Ciril Amorós (Francisco Mesado Poveda)
10º Sapadors-Vicent Lleó (José Ramón Devís Benet)
11º General Asensio-Marqués de Solferit (Santiago Ferrer Manrique)
12º Carrera de Malilla-Illa Cabrera (José López Ibáñez)
13º Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
14º Sant Rafael-Anton Martín (Luis Herrero Gargallo)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La comissió)
2º Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
3º Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)

Tercera A
1º Espartero-Músic Plasència (Javier Álvarez-Sala Salinas)
2º Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Lorenzo Fandós Ayoro)
3º Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandós Ayoro)
4º Nador-Miraculosa (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
5º Bilbao-Maximilià Thous (Miguel Santaeulalia Serrán)
6º Marqués de Montortal-Berní i Català (Antonio Verdujo Ballester)
7º Grups Mare de Déu del Carme (Joaquín Martí Fernández)
8º Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)
9º Pizarro-Ciril Amorós (Francisco Mesado Poveda)
10º Sapadors-Vicent Lleó (José Ramón Devís Benet)
11º General Asensio-Marqués de Solferit (Santiago Ferrer Manrique)
12º Carrera de Malilla-Illa Cabrera (José López Ibáñez)
13º Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
14º Sant Rafael-Anton Martín (Luis Herrero Gargallo)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Càdis-Retor Femenia-Puerto Rico (La comissió)
2º Bosseria-Tossal (Carlos Mondrià Diaz)
3º Doctor Marañón-Mestre Palau (Joaquín Esteve Mares)

Premis. Tercera B
1º Lluís Lamarca-Velàzquez (Francisco Borja Ripollés)
2º Cuba-Dènia (David Sánchez Llongo)
3º Regne de València-Ciscar (Carlos Carsí García)
4º Barri de Sant Isidre (Antonio Verdugo Ballester)
5º Arxiduc Carles-Músic Gomis (Juan Vicente Garí García)
6º Trinitat-Alboraia (Manuel Martínez Reig)
7º Palleter-Erudit Orellana (Hermanos García Ribas)
8º Illes Canàries-Dama d’Elx (Pasky Roda Falles S.L.)
9º Alcàsser-Iàtova (Mario Cardells Solves)
10º Sant Ignasi de Loiola-Jesús i Maria (Xavier Herrero Martínez)
11º Ramon de Rocafull-Comte d’Alaquàs (Javier Arévalo Castilla)
12º Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (José Jarauta Navajas)
13º Avinguda Burjassot-Joaquim Ballester (Joaquín Esteve Mares)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Regne de València-Ciscar (Carlos Carsí García)
2º Illes Canàries-Dama d’Elx (Pasky Roda Falles S.L.)
3º Trinitat-Alboraia (Manuel Martínez Reig)

Premis. Quarta A
1º Plaça Lope de Vega (José Jarauta Navajas)
2º Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (José Ramón Espuig Escrivá)
3º Mestre Rodrigo-General Avilés (Emilio Miralles Ferrero)
4º Arxiduc Carles-Xiva (Xavier Herrero Martínez)
5º Lleons-Poeta Mas i Ros (Mario Gual del Olmo)
6º Mercat de Castella (José Manuel Gramaje Llisterri)
7º Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbà (Leonardo Gutiérrez Guerra i Carles Mondrià Díaz)
8º Oltà-Juan Ramón Jiménez (Rodrigo Núñez López)
9º Alqueries de Bellver-Garbí (Mario Gual del Olmo)
10º Plaça d’Espanya-Ramón i Cajal-Pintor Benedito (David Sánchez Llongo)
11º Marqués de Lozoya-Poeta Cervera i Grifol (Mario Gual del Olmo)
12º Primat Reig-Vinaròs (Fernando Llopis Torres)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Mercat de Castella (José Manuel Gramaje Llisterri)
2º Oltà-Juan Ramón Jiménez (Rodrigo Núñez López)
3º La Pobla del Duc-Benipeixcar (Francisco Rives López)

Quarta B
1º Tribunal de les Aigües (Vicente Herrando Soler)
2º Doctor Joan Josep Dómine-Port (Vicente Albert García)
3º Cristòfol Sorní-Mestre Martín (José Luis Pascual Nebot)
4º Rosari-Plaça Calabuig (José Ramón Espuig Escrivá)
5º Regne de València-Sant Valer (Lorenzo Fandós Ayoro)
6º Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (José Latorre Lleó y Gabriel Sanz Fernández)
7º Plaça Lluís Cano (Julio Vicente Fabra Muñoz)
8º Càdis-Dènia (Antonio Pérez Mena)
9º L’Equador-Alcalde Gurrea (Francisco Mesado Poveda)
10º Càdis-Literat Azorín (Francisco Borja Ripollés)
11º General Barroso-Calvo Acacio (Iván Martínez Velló)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Pintor Pasqual Capuz-Fontanars (Julio Vicente Fabra Muñoz)
2º Plaça Lluís Cano (Julio Vicente Fabra Muñoz)
3º Sevilla-Dénia (José Luis Platero Cosí)

Quarta C
1º Plaça Sant Bult (Enrique Iborra Lobejón)
2º Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (José Jarauta Navajas)
3º Costa i Borràs-Agostina d’Aragó (David Sánchez Llongo)
4º General Pando-Serrano Flores (Javier Blanch Gomis)
5º Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Mario Gual del Olmo)
6º Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Guillermo Rojas Vera)
7º Manuel de Falla-Tamarindes (Lorenzo Fandós Ayoro)
8º Alberic-Heroi Romeu (Pedro Espadero Colmenar)
9º Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Álvaro Guija Moreno)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Plaça Sant Bult (Enrique Iborra Lobejón)
2º Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi (José Jarauta Navajas)
3º Castelló-Sogorb (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)

Quinta A
1º Ferros-Joan Baptista Perales (Luis Espinosa Olmos)
2º Plaça Pouet (José Jarauta Navajas)
3º Barri Quint-Pizarro (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
4º República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (Francisco Mesado Poveda)
5º Iecla-Cardenal Benlloch (José Jarauta Navajas)
6º Doctor Peset Aleixandre-En Guillem Ferrer (Miguel Delegido Cabrito)
7º Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)
8º Mestre Aguilar-Maties Perelló (César Flores Álvez)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Tarongers-Universitat Politècnica (Jaume Chornet Roig)
2º Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Giovanni Nardín)
3º Jacint Labaila-Manuel Simó (Arturo Vallés Bea)

Quinta B
1º Mercat de Russafa (Art En Foc, CB (Enrique Iborra y Jesús
2º Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Pedro Espadero Colmenar)
3º Poeta Llorente-Baró de Càrcer (Ernesto Cimas Ribera y Manuel Rubio Armiñana)
4º Àngel de l’Alcàsser-Josep Maestre (Antonio Verdugo Ballester)
5º Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (José Sales Asián)
6º Plaça Negret (Francisco Giner Núñez)
7º Pere Cabanes-Comte de Lumiares (Antonio Fornés Quijano)
8º Baró de Patraix-Conca (Luis Herrero Gargallo)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Doctor Sanchis Bergón-Túria (Juanjo Falles C.B.)
2º Plaça García Morato-Iecla (Vicente Almela Caballé)
3º Enginyer Josep Sirera-Pío IX (Francisco Roca Chorques)

Premios Sección Quinta C
1º Antonio Molle-Gregori Gea (Falles Borriana S.L.)
2º Maties Perello-Lluís de Santangel (Rafael Ibáñez Sánchez)
3º Camí de Montcada-Pintor Jacomart (José Sales Asián)
4º Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
5º Santa Creu de Tenerife-Àngel de l’Alcàsser (Lorenzo Fandós Ayoro)
6º Félix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres)
7º Ferran el Catòlic-Erudit Orellana (Vicente García Pérez (Artdefoc))
8º Ciutat de l’Artista Faller (José Ramón Espuig Escrivá)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Ciutat de l’Artista Faller (José Ramón Espuig Escrivá)
2º Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
3º Quart-Túria (Fernando Martínez Hernández)

Premis. Sexta A
1º Blanqueries (Antonio Verdugo Ballester)
2º La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro M. Rodríguez Marín)
3º Dalt-Sant Tomàs (Juanjo Falles C.B.)
4º Humanista Mariner-Manuel Simó (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)
5º Plaça Universitat Vella-Patriarca (Víctor Navarro Granero)
6º Poeta Altet-Benicarló (José Antonio Marco Gómez)
7º Sèneca-Poeta Mas i Ros (Francisco Giner Núñez)
8º Plaça Jesús (José Lafarga Palomares)
9º Doctor Manuel Candela-Beatriu Tortosa (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Humanista Mariner-Manuel Simó (Rafael Martínez Reig y Raúl Martínez Ruiz)
2º Dalt-Sant Tomàs (Juanjo Falles C.B.)
3º Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)

Sexta B
1º Daroca-Pare Viñas (Carlos Carsí García)
2º Sant Josep de la Muntanya-Terol (Ignacio Ferrando Tamarit)
3º Sant Antoni (Emilio Miralles Ferrero)
4º Doctor Manuel Candela-Port (Falles Borriana S.L.)
5º Poeta Asins-Alegret-Puçol (José Vicente Zurita Abad)
6º Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (José Antonio Marco Gómez)
7º Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (Rodrigo Núñez López)
8º Mestre Serrano-Alacant (Antonio Rubiño Linares+D21)
9º Sant Pere-Mare de Déu de la Vallivana (Vicente Albert García)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Polo i Peyrolon-Ciutat de Mula (Rodrigo Núñez López)
2º Ripalda-Soguers (Fet d’Encàrrec)
3º Sant Josep de la Muntanya-Terol (Ignacio Ferrando Tamarit)

Sexta C
1º General Llorens-Dr.Marco Merenciano (José Manuel Felip Gómez)
2º Lepanto-En Joan d’Àustria (José Manuel Felip Gómez)
3º Plaça Moreria (José Luis Pascual Nebot)
4º Mestre Arambul Sanz-Campanar (Julio Vicente Fabra Muñoz)
5º Mestre Bellver-Marià Ribera (Vicente Albert García)
6º Escalante-Marina (Luis Camacho Bataller)
7º Pérez Galdós-Calixt III (Vicente Albert García)
8º En Sendra-Plaça Coll (José Acebes Rodríguez)
9º Antiga Senda de Senent-Albereda (Juanjo Falles C.B.)
Premios de Ingenio y Gracia
1º General Llorens-Dr.Marco Merenciano (José Manuel Felip Gómez)
2º Mestre Arambul Sanz-Campanar (Julio Vicente Fabra Muñoz)
3º Escalante-Marina (Luis Camacho Bataller)

Séptima A
1º Joaquim Costa-Borriana (Manuel Algarra Salinas)
2º Manuel Arnau-La Creu Coberta (José Ramón Espuig Escrivá)
3º Puebla de Valverde-II República Espanyola (Carlos Berlanga Martínez)
4º Plaça Sequiota-El Palmar (Arturo Vallés Bea)
5º Maria Ros-Sant Tomeu (Miguel Balaguer Nieto Márquez)
6º Pere Cabanes-Joan XXIII (Miguel Delegido Cabrito)
7º Escultor García Mas-Puerto de Santa María (Arturo Vallés Bea)
8º Pare Alegre-Enric Navarro (Víctor Navarro Granero)
9º Baix-Mesó de Morella (José Luis Gómez Mira)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Borrull-Socors (La comissió)
2º Plaça Àngel (Fet d’Encàrrec)
3º Conchita Piquer-Monestir de Poblet (Xaume Torrent Arenas)

Séptima B
1º L’Horta Sud-La Costera (José Miguel Micó Martí)
2º L’Alcota-Sagunt (Xaume Torrent Arenas)
3º Riu Tajo-Cavite (Vicente Albert García)
4º Guillem Sorolla-Recaredo (Francisco Santonja Peni)
5º Marqués de Caro-Doctor Chiarri (Daniel Jiménez Zafrilla)
6º Plaça Sant Joan (Julio Vicente Fabra Muñoz)
7º Plaça Màrtirs-General Ibañez Alonso (Francisco Olivares Villodre y Juan Valencia Paris)
8º Manuel Melià i Fuster-Carlos Cortina (José Luis Pérez Ballester)
9º Plaça Rojas Clemente (Miguel Banaclocha Rausell)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Riu Tajo-Cavite (Vicente Albert García)
2º Manuel Melià i Fuster-Carlos Cortina (José Luis Pérez Ballester)
3º La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (Pedro Espadero Colmenar)

Séptima C
1º Plaça Mossén Milà (José Jarauta Navajas)
2º Barri Mont de Pietat (Pascual R. Montes Carrasco)
3º Portal de la Valldigna-Salines (Josep Manuel Felip Gómez)
4º Plaça Hondures (Alejandro Cano Hernández)
5º Mare de Déu de la Fontsanta (Vicente Albert García)
6º Camí de Barcelona-Travessera i Camí de Montcada (Vicente Albert García)
7º Pintor Stolz-Burgos (Agustín Torralba Soto)
8º Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Vidal Garrido Garrido)
9º Blasco Ibáñez-Mestre Ripoll (Francisco José Santonja Peni)
Premios de Ingenio y Gracia
1º Portal de la Valldigna-Salines (Josep Manuel Felip Gómez)
2º Murillo-Palomar (La comissió)
3º Plaça Hondures (Alejandro Cano Hernández)

FALLAS EXPERIMENTALES

1. Ripalda-Beneficencia (Giovanni Nardin)
2. Lepanto-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra
3. Tarongers-Politècnic 

Accesits
1. Plaza de Jesús (Jose Lafarga )
2. Castielfabib-M. San Juan (Nituniyo)
3. Villanueva de Castellón-H.Galán (La Comisión )

Nota:Listado extraido de CENDRA DIGITAL y Levante E.M.V. 


Publicado por fallasmania @ 11:48  | Falles de Valencia
Comentarios (0)  | Enviar
Lunes, 23 de marzo de 2015

SECCIÓN ESPECIAL

1 º Premio a la Falla 34 PILAR, PLAZA DEL
2 º Premio a la Falla 197 MONESTIR DE POBLET-APARICIO ALBIÑANA
3 º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
4 º Premio a la Falla 22 EXPOSICION-MICER MASCO-A. BACA
5 º Premio a la Falla 1 MERCADO CENTRAL
6 º Premio a la Falla 14 ALMIRANTE CADARSO-CONDE ALTEA
7 º Premio a la Falla 177 SUECA - LITERATO AZORIN
8 º Premio a la Falla 28 CUBA-LITERATO AZORIN
9 º Premio a la Falla 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA
10 º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
11º Premio a la Falla 112 MALVARROSA AVDA.-A. PONZ-CAVITE

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 197 MONESTIR DE POBLET-APARICIO ALBIÑANA
2º Premio a la Falla 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA
3º Premio a la Falla 34 PILAR, PLAZA DEL


SECCIÓN 1ª A

1 º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO - CONDE DE ALTEA
2 º Premio a la Falla 89 SAN VICENTE - PERIODISTA AZZATTI
3 º Premio a la Falla 84 GRABADOR ESTEVE-CIRILO AMOROS
4 º Premio a la Falla 242 RIBERA-CONVENTO SANTA CLARA
5 º Premio a la Falla 11 MERCED, PLAZA DE LA
6 º Premio a la Falla 83 CISCAR - BURRIANA
7 º Premio a la Falla 96 QUART EXTRAMUROS - VELAZQUEZ
8 º Premio a la Falla 291 GENERAL BARROSO-LITOGR. PASCUAL Y ABAD
9 º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH - MARCO MERENCIANO
10 º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO - CONDE DE ALTEA
2º Premio a la Falla 83 CISCAR - BURRIANA
3º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH - MARCO MERENCIANO


SECCIÓN 1ª B

1 º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA - PUEBLA DE FARNALS
2 º Premio a la Falla 100 ARZOBISBO OLAECHEA-SAN MARCELINO
3 º Premio a la Falla 31 LO RAT PENAT
4 º Premio a la Falla 284 CERAMISTA ROS - J.MARIA MORTES LERMA
5 º Premio a la Falla 149 CONDE SALVATIERRA - CIRILO AMOROS
6 º Premio a la Falla 366 SANTIAGO RUSIÑOL - CONDE LUMIARES
7 º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL
8 º Premio a la Falla 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA
9 º Premio a la Falla 129 RAMIRO DE MAEZTU-LOS LEONES
10 º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
11 º Premio a la Falla 235 BARRIO DE LA LUZ
12 º Premio a la Falla 94 MERCADO DE MONTEOLIVETE, PLAZA
13 º Premio a la Falla 384 SANTA GENOVEVA TORRES-ARQUITECTO TOLSA-ALFAHUIR

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA
2º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL
3º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA - PUEBLA DE FARNALS

SECCIÓN 2ª A

1 º Premio a la Falla 278 JOAQUIN COSTA - CONDE ALTEA
2 º Premio a la Falla 173 JESUS - SAN FRANCISCO DE BORJA
3 º Premio a la Falla 5 DR. OLORIZ-ARZOBISPO FABIAN Y FUERO
4 º Premio a la Falla 29 PIE DE LA CRUZ-D. JUAN DE VILLARRASA
5 º Premio a la Falla 68 CONSERVA-BERENGUER MALLOL
6 º Premio a la Falla 184 INDUSTRIA - SANTOS JUSTO Y PASTOR
7 º Premio a la Falla 115 FEDERICO MISTRAL - MURTA
8 º Premio a la Falla 27 CADIZ - LOS CENTELLES
9 º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
10 º Premio a la Falla 41 CUBA - PUERTO RICO
11 º Premio a la Falla 111 BURJASOT AVDA.-PADRE CARBONELL
12 º Premio a la Falla 231 POETA ALBEROLA - TOTANA
13 º Premio a la Falla 132 GLORIA-FELICIDAD-TREMOLAR
14 º Premio a la Falla 125 BARON S.PETRILLO-L.JOVANI
15 º Premio a la Falla 120 MOLINELL-ALBORAYA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 5 DR. OLORIZ-ARZOBISPO FABIAN Y FUERO
2º Premio a la Falla 173 JESUS - SAN FRANCISCO DE BORJA
3º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
SECCIÓN 2ª B

1 º Premio a la Falla 90 NADOR - MILAGROSA
2 º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
3 º Premio a la Falla 169 MAYOR-MORAIRA-NAZARET
4 º Premio a la Falla 49 BARRACA - ESPADAN
5 º Premio a la Falla 289 ISABEL LA CATOLICA - CIRILO AMOROS
6 º Premio a la Falla 310 DR. GIL Y MORTE - DR. VILA BARBERA
7 º Premio a la Falla 204 ESPARTERO-GRAN VIA RAMON Y CAJAL
8 º Premio a la Falla 288 PERIODISTA GIL SUMBIELA-AZUCENA
9 º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO - GASPAR AGUILAR
10 º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
11 º Premio a la Falla 33 MONTORTAL - TORREFIEL
12 º Premio a la Falla 377 AVDA. DE FRANCIA - ALFREDO TORAN I OLMOS
13 º Premio a la Falla 274 TIENDA, PLAZA DE LA
14 º Premio a la Falla 3 DOCTOR COLLADO, PLAZA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
2º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO - GASPAR AGUILAR
3º Premio a la Falla 90 NADOR - MILAGROSA

SECCIÓN 3ª A

1 º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
2 º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS - DAMA DE ELCHE
3 º Premio a la Falla 283 JACINTO BENAVENTE, AVDA-REINA D.GERMANA
4 º Premio a la Falla 56 AZCARRAGA - FERNANDO EL CATOLICO
5 º Premio a la Falla 276 CARRERA MALILLA - ISLA CABRERA
6 º Premio a la Falla 43 MARQUES MONTORTAL- BERNI CATALA
7 º Premio a la Falla 144 PROGRESO-TEATRO DE LA MARINA
8 º Premio a la Falla 86 BLOCS PLATJA
9 º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO - CHILE
10 º Premio a la Falla 107 BILBAO - MAXIMILIANO THOUS
11 º Premio a la Falla 122 CERVANTES - PADRE JOFRE
12 º Premio a la Falla 358 ANDRES PILES IVARS - SALVADOR TUSET
13 º Premio a la Falla 109 SAN RAFAEL - ANTON MARTIN
14 º Premio a la Falla 349 SANTOS JUSTO Y PASTOR - SERRERIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
2º Premio a la Falla 348 CADIZ - CURA FEMENIA - PUERTO RICO
3º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS - DAMA DE ELCHE


SECCIÓN 3ª B

1 º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO - CARLOS CERVERA
2 º Premio a la Falla 316 ARCHIDUQUE CARLOS - MUSICO GOMIS
3 º Premio a la Falla 201 PALLETER - ERUDITO ORELLANA
4 º Premio a la Falla 61 MARQUES DE MONTORTAL-JOSE ESTEVE
5 º Premio a la Falla 55 ZAPADORES - VICENTE LLEO
6 º Premio a la Falla 162 GRUPOS VIRGEN DEL CARMEN
7 º Premio a la Falla 67 LUIS LAMARCA - VELAZQUEZ
8 º Premio a la Falla 157 SAN JUAN BOSCO - DUQUE DE MANDAS
9 º Premio a la Falla 160 SAN IGNACIO DE LOYOLA-JESUS Y MARIA
10 º Premio a la Falla 135 BURJASOT AVDA.-JOAQUIN BALLESTER
11 º Premio a la Falla 328 INGENIERO MANUEL MAESE-C. LLORENS
12 º Premio a la Falla 77 BARRIO DE SAN JOSE
13 º Premio a la Falla 147 VIRGEN DE LEPANTO, PLAZA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 316 ARCHIDUQUE CARLOS - MUSICO GOMIS
2º Premio a la Falla 62 MOSEN SORELL-CORONA
3º Premio a la Falla 201 PALLETER - ERUDITO ORELLANA

SECCIÓN 4ª A

1 º Premio a la Falla 85 CUBA - DENIA
2 º Premio a la Falla 285 RODRIGUEZ DE CEPEDA-L. PALMIREÑO
3 º Premio a la Falla 123 L'ALGUER - ING.RAFAEL JANINI
4 º Premio a la Falla 71 TRINIDAD - ALBORAYA
5 º Premio a la Falla 325 MAESTRO RODRIGO, AVDA-GENERAL AVILES
6 º Premio a la Falla 308 MERCADO DE CASTILLA
7 º Premio a la Falla 320 ECUADOR, AVDA - ALCALDE GURREA
8 º Premio a la Falla 326 HELLIN - PEDRO DE LUNA
9 º Premio a la Falla 179 HIERROS - JUAN BAUTISTA PERALES
10 º Premio a la Falla 354 MARQUES DE LOZOYA-POE.CERVERA GRIFOL
11 º Premio a la Falla 228 ARQUITECTO ALFARO-FRANCISCO CUBELLS
12 º Premio a la Falla 23 TOMASOS-CARLOS CERVERA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 59 ARAS DE ALPUENTE - CASTELL DE POP
2º Premio a la Falla 285 RODRIGUEZ DE CEPEDA-L. PALMIREÑO
3º Premio a la Falla 179 HIERROS - JUAN BAUTISTA PERALES

SECCIÓN 4ª B

1 º Premio a la Falla 214 CRISTOBAL SORNI-M. MARTIN
2 º Premio a la Falla 250 CADIZ-DENIA
3 º Premio a la Falla 24 CADIZ-LITERATO AZORIN
4 º Premio a la Falla 267 MARIANO BENLLIURE - A. TORMOS
5 º Premio a la Falla 226 JUAN JOSE DOMINE-PORT
6 º Premio a la Falla 254 PADRE SANTONJA-C. BENLLOCH
7 º Premio a la Falla 245 MANUEL DE FALLA-AVDA.TAMARINDOS
8 º Premio a la Falla 121 LUIS CANO, PLAZA
9 º Premio a la Falla 58 SEVILLA - DENIA
10 º Premio a la Falla 304 ISAAC PERAL - MENDEZ NUÑEZ
11 º Premio a la Falla 141 FRAY J. RODRIGUEZ - PINTOR CORTINA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 327 PINTOR PASCUAL CAPUZ - FONTANARES
2º Premio a la Falla 58 SEVILLA - DENIA
3º Premio a la Falla 24 CADIZ-LITERATO AZORIN

SECCIÓN 4ª C

1 º Premio a la Falla 19 SANT BULT, PLAZA DE
2 º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
3 º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS
4 º Premio a la Falla 180 GRAN VIA RAMON Y CAJAL-P.BENEDITO
5 º Premio a la Falla 106 PRIMADO REIG, AVDA.-SAN VICENTE PAUL
6 º Premio a la Falla 360 RUBEN DARIO - FRAY LUIS COLOMER
7 º Premio a la Falla 156 GENERAL PANDO-SERRANO FLORES
8 º Premio a la Falla 281 MINISTRO LUIS MAYANS-PLATERO SUAREZ
9 º Premio a la Falla 131 YECLA - CARDENAL BENLLOCH

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
2º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS
3º Premio a la Falla 19 SANT BULT, PLAZA DE


SECCIÓN 5ª A

1 º Premio a la Falla 116 ANGEL DEL ALCAZAR - JOSE MAESTRE
2 º Premio a la Falla 57 PELAYO - MATEMATICO MARZAL
3 º Premio a la Falla 64 DR. PESET ALEIXANDRE-EN GUILLEN FERRER
4 º Premio a la Falla 146 TRES FORQUES-CUENCA-PEREZ GALDOS
5 º Premio a la Falla 47 ALBERIQUE - HEROE ROMEU
6 º Premio a la Falla 87 ARCHIDUQUE CARLOS - CHIVA
7 º Premio a la Falla 75 SAGUNTO - SAN GUILLEN
8 º Premio a la Falla 269 NAQUERA - LAURI VOLPI

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 146 TRES FORQUES-CUENCA-PEREZ GALDOS
2º Premio a la Falla 318 TARONGERS, AV.DELS-UNIVERS. POLITECNICA
3º Premio a la Falla 223 BENICADELL-SAN ROQUE

SECCIÓN 5ª B

1 º Premio a la Falla 2 MERCADO DE RUZAFA, PLAZA
2 º Premio a la Falla 207 MAESTRO LOPE - JOSE CARSI
3 º Premio a la Falla 45 SAGUNTO - SAN ANTONIO - PADRE URBANO
4 º Premio a la Falla 70 VIDAL DE CANELLES - SANCHEZ COELLO
5 º Premio a la Falla 215 BARON DE PATRAIX-CUENCA
6 º Premio a la Falla 88 BAILEN - XATIVA
7 º Premio a la Falla 199 VENEZUELA-AGUSTIN SALES
8 º Premio a la Falla 127 DR. SANCHIS BERGON - TURIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 88 BAILEN - XATIVA
2º Premio a la Falla 37 ALTA - SANTO TOMAS
3º Premio a la Falla 127 DR. SANCHIS BERGON - TURIA

SECCIÓN 5ª C

1 º Premio a la Falla 295 CAMINO DE MONCADA - PINTOR JACOMART
2 º Premio a la Falla 309 NEGRITO, PLAZA DEL
3 º Premio a la Falla 253 PI Y MARGALL-A. CERVELLERA
4 º Premio a la Falla 97 GARCIA MORATO, PLAZA - YECLA
5 º Premio a la Falla 244 JOSE MARIA HARO-POETA MAS Y ROS
6 º Premio a la Falla 98 MAESTRO AGUILAR - MATIAS PERELLO
7 º Premio a la Falla 342 INGENIERO VTE. PICHO-AV.VALLADOLID
8 º Premio a la Falla 262 CAMPAMENTO - LA YESA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 20 SALAMANCA - CONDE ALTEA
2º Premio a la Falla 97 GARCIA MORATO, PLAZA - YECLA
3º Premio a la Falla 205 NORTE- DR. ZAMENHOFF

SECCIÓN 6ª A

1 º Premio a la Falla 150 DR. MANUEL CANDELA-AVDA. DEL PUERTO
2 º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
3 º Premio a la Falla 359 INGENIERO JOSE SIRERA - PIO IX
4 º Premio a la Falla 279 MATIAS PERELLO - LUIS SANTANGEL
5 º Premio a la Falla 193 MANUEL ARNAU - CRUZ CUBIERTA
6 º Premio a la Falla 185 POETA ALTET - BENICARLO
7 º Premio a la Falla 312 SENECA - POETA MAS Y ROS
8 º Premio a la Falla 158 ALBACETE - MARVA
9 º Premio a la Falla 54 JOAQUIN COSTA - BURRIANA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 319 SAN VTE.DE PAUL-DIPUT.CLARA CAMPOAMOR
2º Premio a la Falla 339 BLANQUERIAS
3º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS

SECCIÓN 6ª B

1 º Premio a la Falla 117 DAROCA - PADRE VIÑAS
2 º Premio a la Falla 230 MOSSEN JOSE CUENCA - PINEDO
3 º Premio a la Falla 352 POETA EMILIO BARO-ENRIQUE GINESTA
4 º Premio a la Falla 257 MUSICO ESPI- GRABADOR FABREGAT
5 º Premio a la Falla 293 BENIMODO - INGENIERO DICENTA
6 º Premio a la Falla 153 SAN PEDRO - VIRGEN DE VALLIVANA
7 º Premio a la Falla 221 LIBERTAD-TEODORO LLORENTE
8 º Premio a la Falla 238 BURJASOT, AVDA-SIERRA DE AGULLENT
9 º Premio a la Falla 51 CTRA. ESCRIVA -COOP.SAN FERNANDO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 257 MUSICO ESPI- GRABADOR FABREGAT
2º Premio a la Falla 311 CASTIELFABIB - MARQUES S. JUAN
3º Premio a la Falla 305 PATRIARCA, PLAZA DEL


SECCIÓN 6ª C

1 º Premio a la Falla 357 MORERIA, PLAZA DE LA
2 º Premio a la Falla 292 MAESTRO ARAMBUL SANZ, PLAZA-CAMPANAR
3 º Premio a la Falla 302 CHIVA - FRANCISCO DE LLANO
4 º Premio a la Falla 266 MENDIZABAL
5 º Premio a la Falla 220 FERMIN GALAN Y GARC. HERNANDEZ-PRIMAVERA
6 º Premio a la Falla 42 LA CRUZ, PLAZA - LOS ANGELES
7 º Premio a la Falla 362 LUZ CASANOVA - PADRE ESPASA
8 º Premio a la Falla 140 SAN JOSE DE LA MONTAÑA-TERUEL
9 º Premio a la Falla 273 REGNE DE VALENCIA AVDA-MAESTRO SERRANO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 373 ANTIGUA SENDA SENENT-PASEO ALAMEDA
2º Premio a la Falla 73 SANTA CRUZ, PLAZA DE
3º Premio a la Falla 344 POLO Y PEYROLON - CIUDAD DE MULA

SECCIÓN 7ª A

1 º Premio a la Falla 92 EN SENDRA - PLAZA COLL
2 º Premio a la Falla 286 EDUARDO MARQUINA, PLAZA
3 º Premio a la Falla 213 VIVONS - ROMEU DE CORBERA
4 º Premio a la Falla 104 ROJAS CLEMENTE, PLAZA
5 º Premio a la Falla 229 ANTONIO MOLLE-GREGORIO GEA
6 º Premio a la Falla 386 MENORCA-LUIS BOLINCHES
7 º Premio a la Falla 241 PADRE ALEGRE-ENRIQUE NAVARRO
8 º Premio a la Falla 313 POBLE, PLAZA DEL - SAN ROC (CARPESA)
9 º Premio a la Falla 370 LLORERS - ARQUITECTO LUCINI

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 104 ROJAS CLEMENTE, PLAZA
2º Premio a la Falla 213 VIVONS - ROMEU DE CORBERA
3º Premio a la Falla 21 BORRULL-SOCORS

SECCIÓN 7ª B

1 º Premio a la Falla 136 FELIPE BELLVER-MADRE RAFOLS
2 º Premio a la Falla 164 PEREZ GALDOS, AVDA.-CALIXTO III
3 º Premio a la Falla 46 BAJA - MESON DE MORELLA
4 º Premio a la Falla 374 PEDRO CABANES-JUAN XXIII
5 º Premio a la Falla 237 PL.MARTIRES-GRAL. IBAÑEZ ALONSO (MASSARROJOS)
6 º Premio a la Falla 8 MURILLO-PALOMAR
7 º Premio a la Falla 271 MOSEN MILA, PLAZA
8 º Premio a la Falla 367 PUEBLA DE VALVERDE-II REPUBLICA ESPAÑOLA
9 º Premio a la Falla 196 GUILLEN SOROLLA-RECAREDO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 367 PUEBLA DE VALVERDE-II REPUBLICA ESPAÑOLA
2º Premio a la Falla 379 CANAL NAVARRES- VALL ALBAIDA
3º Premio a la Falla 136 FELIPE BELLVER-MADRE RAFOLS

SECCIÓN 7ª C

1 º Premio a la Falla 190 VIRGEN DE LA FUENSANTA
2 º Premio a la Falla 137 QUART - TURIA
3 º Premio a la Falla 347 PADRE LUIS NAVARRO - REMONTA
4 º Premio a la Falla 381 SIRENA-DELFINES
5 º Premio a la Falla 261 GRUPO ANTONIO RUEDA
6 º Premio a la Falla 256 BLASCO IBAÑEZ-PLAZA MAESTRO RIPOLL
7 º Premio a la Falla 234 ESCALANTE - AMPARO GUILLEN
8 º Premio a la Falla 363 L'ALCOTA - SAGUNTO
9 º Premio a la Falla 290 CASAS DE BARCENA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 347 PADRE LUIS NAVARRO - REMONTA
2º Premio a la Falla 190 VIRGEN DE LA FUENSANTA
3º Premio a la Falla 390 CIUDAD ROS CASARES

SECCIÓN EXPERIMENTALES

1 º Premio a la Falla 378 PEDI. JORGE COMIN-SIERRA CALDERONA
2 º Premio a la Falla 236 JESUS, PLAZA DE
3 º Premio a la Falla 365 ALFARA DEL PATRIARCA - P.GIL SUMBIELA

CONTROLA CLUB
1º Premio FALLA MONTORTAL - TORREFIEL
2º Premio FALLA EXPOSICION MICER MASCO

PREMIO ARCO IRIS
FALLA NA JORDANA

PREMIOS LAS PROVINCIAS
1º Premio FALLA NA JORDANA
ACCESSIT FALLA DUQUE DE GAETA POBLA DE FARNALS

MILLOR NINOT TRADICION VALENCIANA FALLA PLAZA SANT BULT

PREMIO MILLOR NINOT 150 ANIVERSARIO FALLA CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL

VI PREMIO GRANOTA
1º Premio Falla nº 366 Comisión : Santiago Rusiñol - Conde Lumiares
2º Premio Falla nº 208 Comisión : Escalante - Marina
3º Premio Falla nº 85 Comisión : Cuba- Denia

PREMIO I+ G DE LA FEDERACION DE FALLAS CON ESPECIAL INGENIO Y GRACIA
FALLA MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA

PREMIO MIGUEL ESTEBAN AL MEJOR REMATE
FALLA MAESTRO GOZALBO – CONDE DE ALTEA

PREMIO SUPERDEPORTE & VCR MEJOR ESCENA RUNNING
PRIMER PREMIO FALLA EXPOSICIÓN – MICER MASCO
SEGUNDO PREMIO FALLA DUQUE DE GAETA – POBLA DE FARNALS
TERCER PREMIO SEVILLA –DENIA


Publicado por fallasmania @ 0:46  | Falles de Valencia
Comentarios (0)  | Enviar

SECCIÓN ESPECIAL

1 º Premio a la Falla 145 DUQUE DE GAETA - PUEBLA DE FARNALS
2 º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH - MARCO MERENCIANO
3 º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
4 º Premio a la Falla 112 MALVARROSA AVDA.-A. PONZ-CAVITE
5 º Premio a la Falla 12 CONVENTO JERUSALEN-MATEMATICO MARZAL
6 º Premio a la Falla 177 SUECA - LITERATO AZORIN
7 º Premio a la Falla 284 CERAMISTA ROS - J.MARIA MORTES LERMA
8 º Premio a la Falla 83 CISCAR - BURRIANA
9 º Premio a la Falla 181 BARRIO BETERO
10 º Premio a la Falla 22 EXPOSICION-MICER MASCO-A. BACA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 112 MALVARROSA AVDA.-A. PONZ-CAVITE
2º Premio a la Falla 9 NA JORDANA, PLAZA DE
3º Premio a la Falla 227 GAYANO LLUCH - MARCO MERENCIANO

SECCIÓN 1ª

1 º Premio a la Falla 173 JESUS - SAN FRANCISCO DE BORJA
2 º Premio a la Falla 34 PILAR, PLAZA DEL
3 º Premio a la Falla 1 MERCADO CENTRAL
4 º Premio a la Falla 204 ESPARTERO-GRAN VIA RAMON Y CAJAL
5 º Premio a la Falla 28 CUBA-LITERATO AZORIN
6 º Premio a la Falla 278 JOAQUIN COSTA - CONDE ALTEA
7 º Premio a la Falla 149 CONDE SALVATIERRA - CIRILO AMOROS
8 º Premio a la Falla 100 ARZOBISBO OLAECHEA-SAN MARCELINO
9 º Premio a la Falla 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA
10 º Premio a la Falla 328 INGENIERO MANUEL MAESE-C. LLORENS
11 º Premio a la Falla 162 GRUPOS VIRGEN DEL CARMEN
12 º Premio a la Falla 120 MOLINELL-ALBORAYA
13 º Premio a la Falla 317 CAMINO NUEVO PICANYA-NICOLAU PRIMITIU
14 º Premio a la Falla 147 VIRGEN DE LEPANTO, PLAZA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 278 JOAQUIN COSTA - CONDE ALTEA
2º Premio a la Falla 173 JESUS - SAN FRANCISCO DE BORJA
3º Premio a la Falla 328 INGENIERO MANUEL MAESE-C. LLORENS

SECCIÓN 2ª

1 º Premio a la Falla 89 SAN VICENTE - PERIODISTA AZZATTI
2 º Premio a la Falla 44 MAESTRO GOZALBO - CONDE DE ALTEA
3 º Premio a la Falla 187 REGNE DE VALENCIA,AVDA-D. CALABRIA
4 º Premio a la Falla 169 MAYOR-MORAIRA-NAZARET
5 º Premio a la Falla 308 MERCADO DE CASTILLA
6 º Premio a la Falla 49 BARRACA - ESPADAN
7 º Premio a la Falla 111 BURJASOT AVDA.-PADRE CARBONELL
8 º Premio a la Falla 384 SANTA GENOVEVA TORRES-ARQUITECTO TOLSA-ALFAHUIR
9 º Premio a la Falla 96 QUART EXTRAMUROS - VELAZQUEZ
10 º Premio a la Falla 31 LO RAT PENAT
11 º Premio a la Falla 366 SANTIAGO RUSIÑOL - CONDE LUMIARES
12 º Premio a la Falla 291 GENERAL BARROSO-LITOGR. PASCUAL Y ABAD
13 º Premio a la Falla 178 ISLAS CANARIAS-TRAFALGAR-SAMUEL ROS
14 º Premio a la Falla 68 CONSERVA-BERENGUER MALLOL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 89 SAN VICENTE - PERIODISTA AZZATTI
2º Premio a la Falla 169 MAYOR-MORAIRA-NAZARET
3º Premio a la Falla 308 MERCADO DE CASTILLA

SECCIÓN 3ª

1 º Premio a la Falla 228 ARQUITECTO ALFARO-FRANCISCO CUBELLS
2 º Premio a la Falla 289 ISABEL LA CATOLICA - CIRILO AMOROS
3 º Premio a la Falla 316 ARCHIDUQUE CARLOS - MUSICO GOMIS
4 º Premio a la Falla 300 SANTA MARIA MICAELA - MARTIN EL HUMANO
5 º Premio a la Falla 242 RIBERA-CONVENTO SANTA CLARA
6 º Premio a la Falla 171 RAMON DE ROCAFULL-CONDE ALACUAS
7 º Premio a la Falla 330 VICENTE SANCHO TELLO - CHILE
8 º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
9 º Premio a la Falla 10 OESTE, AVDA. DEL
10 º Premio a la Falla 79 FDO EL CATOLICO - ANGEL GUIMERA
11 º Premio a la Falla 107 BILBAO - MAXIMILIANO THOUS
12 º Premio a la Falla 288 PERIODISTA GIL SUMBIELA-AZUCENA
13 º Premio a la Falla 231 POETA ALBEROLA - TOTANA
14 º Premio a la Falla 375 PASEO ALAMEDA-AV. FRANCIA
15º Premio a la Falla 59 ARAS DE ALPUENTE - CASTELL DE POP

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 228 ARQUITECTO ALFARO-FRANCISCO CUBELLS
2º Premio a la Falla 192 RAMIRO DE MAEZTU-H. FURIO
3º Premio a la Falla 26 CIUDAD DEL ARTISTA FALLERO

SECCIÓN 4ª

1 º Premio a la Falla 183 ISLAS CANARIAS - DAMA DE ELCHE
2 º Premio a la Falla 33 MONTORTAL - TORREFIEL
3 º Premio a la Falla 15 BOLSERIA-TROS ALT
4 º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO - GASPAR AGUILAR
5 º Premio a la Falla 380 PINTOR MAELLA - AVDA. FRANCIA-MENORCA
6 º Premio a la Falla 65 SERRANOS-PLAZA DE LOS FUEROS
7 º Premio a la Falla 282 VIRGEN DE LA CABEZA-J.M.MORTES LERMA
8 º Premio a la Falla 260 BARRIO DE SAN ISIDRO
9 º Premio a la Falla 214 CRISTOBAL SORNI-M. MARTIN
10 º Premio a la Falla 6 LINTERNA-NA ROBELLA-AV. BARON DE CARCER
11 º Premio a la Falla 267 MARIANO BENLLIURE - A. TORMOS
12 º Premio a la Falla 176 CAMPANAR, AVDA.-HIPOLITO ROVIRA
13 º Premio a la Falla 5 DR. OLORIZ-ARZOBISPO FABIAN Y FUERO
14 º Premio a la Falla 201 PALLETER - ERUDITO ORELLANA
15 º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 33 MONTORTAL - TORREFIEL
2º Premio a la Falla 35 JUAN DE AGUILO - GASPAR AGUILAR
3º Premio a la Falla 53 PINTOR SEGRELLES, PLAZA DEL

SECCIÓN 5ª

1 º Premio a la Falla 45 SAGUNTO - SAN ANTONIO - PADRE URBANO
2 º Premio a la Falla 274 TIENDA, PLAZA DE LA
3 º Premio a la Falla 269 NAQUERA - LAURI VOLPI
4 º Premio a la Falla 11 MERCED, PLAZA DE LA
5 º Premio a la Falla 27 CADIZ - LOS CENTELLES
6 º Premio a la Falla 377 AVDA. DE FRANCIA - ALFREDO TORAN I OLMOS
7 º Premio a la Falla 358 ANDRES PILES IVARS - SALVADOR TUSET
8 º Premio a la Falla 156 GENERAL PANDO-SERRANO FLORES
9 º Premio a la Falla 283 JACINTO BENAVENTE, AVDA-REINA D.GERMANA
10 º Premio a la Falla 56 AZCARRAGA - FERNANDO EL CATOLICO
11 º Premio a la Falla 275 POUET, PLAZA DEL
12 º Premio a la Falla 74 ALQUERIAS DE BELLVER - GARBI
13 º Premio a la Falla 122 CERVANTES - PADRE JOFRE
14 º Premio a la Falla 103 VALENCIA - T.LLORENTE (CHIRIVELLA)

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 45 SAGUNTO - SAN ANTONIO - PADRE URBANO
2º Premio a la Falla 27 CADIZ - LOS CENTELLES
3º Premio a la Falla 194 VISITACION - ORIHUELA

SECCIÓN 6ª

1 º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO - CARLOS CERVERA
2 º Premio a la Falla 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO
3 º Premio a la Falla 197 MONESTIR DE POBLET-APARICIO ALBIÑANA
4 º Premio a la Falla 87 ARCHIDUQUE CARLOS - CHIVA
5 º Premio a la Falla 165 PIZARRO - CIRILO AMOROS
6 º Premio a la Falla 191 PADRE DOMENECH, PLAZA - AVDA PIO XII
7 º Premio a la Falla 360 RUBEN DARIO - FRAY LUIS COLOMER
8 º Premio a la Falla 276 CARRERA MALILLA - ISLA CABRERA
9 º Premio a la Falla 123 L'ALGUER - ING.RAFAEL JANINI
10 º Premio a la Falla 153 SAN PEDRO - VIRGEN DE VALLIVANA
11 º Premio a la Falla 3 DOCTOR COLLADO, PLAZA
12 º Premio a la Falla 349 SANTOS JUSTO Y PASTOR - SERRERIA
13 º Premio a la Falla 255 BARRIO QUINT-PIZARRO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 165 PIZARRO - CIRILO AMOROS
2º Premio a la Falla 32 DOCTOR SERRANO - CARLOS CERVERA
3º Premio a la Falla 141 FRAY J. RODRIGUEZ - PINTOR CORTINA

SECCIÓN 7ª

1 º Premio a la Falla 217 ESPARTERO-MAESTRO PLASENCIA
2 º Premio a la Falla 29 PIE DE LA CRUZ-D. JUAN DE VILLARRASA
3 º Premio a la Falla 67 LUIS LAMARCA - VELAZQUEZ
4 º Premio a la Falla 64 DR. PESET ALEIXANDRE-EN GUILLEN FERRER
5 º Premio a la Falla 319 SAN VTE.DE PAUL-DIPUT.CLARA CAMPOAMOR
6 º Premio a la Falla 90 NADOR - MILAGROSA
7 º Premio a la Falla 77 BARRIO DE SAN JOSE
8 º Premio a la Falla 247 LEONES-POETA MAS Y ROS
9 º Premio a la Falla 188 PRIMADO REIG,AVDA - VINAROZ
10 º Premio a la Falla 20 SALAMANCA - CONDE ALTEA
11 º Premio a la Falla 94 MERCADO DE MONTEOLIVETE, PLAZA
12 º Premio a la Falla 320 ECUADOR, AVDA - ALCALDE GURREA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 64 DR. PESET ALEIXANDRE-EN GUILLEN FERRER
2º Premio a la Falla 236 JESUS, PLAZA DE
3º Premio a la Falla 217 ESPARTERO-MAESTRO PLASENCIA

SECCIÓN 8ª

1 º Premio a la Falla 110 LOPE DE VEGA, PLAZA
2 º Premio a la Falla 61 MARQUES DE MONTORTAL-JOSE ESTEVE
3 º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
4 º Premio a la Falla 365 ALFARA DEL PATRIARCA - P.GIL SUMBIELA
5 º Premio a la Falla 155 BARRACA-TRAV. IGLESIA ROSARIO
6 º Premio a la Falla 54 JOAQUIN COSTA - BURRIANA
7 º Premio a la Falla 126 PINTOR S. ABRIL- PEDRO III EL GRANDE
8 º Premio a la Falla 47 ALBERIQUE - HEROE ROMEU
9 º Premio a la Falla 265 RIO SEGURA,PLAZA-HORNO DE ALCEDO
10 º Premio a la Falla 336 SIERRA MARTES-MIGUEL SERVET
11 º Premio a la Falla 160 SAN IGNACIO DE LOYOLA-JESUS Y MARIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 152 SAN VICENTE MARTIR-PIANISTA A. ITURBI
2º Premio a la Falla 73 SANTA CRUZ, PLAZA DE
3º Premio a la Falla 71 TRINIDAD - ALBORAYA

SECCIÓN 9ª

1 º Premio a la Falla 334 DR. MARAÑON - MAESTRO PALAU
2 º Premio a la Falla 109 SAN RAFAEL - ANTON MARTIN
3 º Premio a la Falla 254 PADRE SANTONJA-C. BENLLOCH
4 º Premio a la Falla 81 GOYA - BRASIL
5 º Premio a la Falla 146 TRES FORQUES-CUENCA-PEREZ GALDOS
6 º Premio a la Falla 135 BURJASOT AVDA.-JOAQUIN BALLESTER
7 º Premio a la Falla 154 SAN VICENTE - MARVA
8 º Premio a la Falla 17 QUART-PALOMAR
9 º Premio a la Falla 2 MERCADO DE RUZAFA, PLAZA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 318 TARONGERS, AV.DELS-UNIVERS. POLITECNICA
2º Premio a la Falla 39 CASTELLON - SEGORBE
3º Premio a la Falla 80 RIPALDA-BENEFICIENCIA-SAN RAMON

SECCIÓN 10ª

1 º Premio a la Falla 57 PELAYO - MATEMATICO MARZAL
2 º Premio a la Falla 133 REINA - VICENTE GUILLOT
3 º Premio a la Falla 161 REGNE DE VALENCIA-CISCAR
4 º Premio a la Falla 350 TRIBUNAL DE LES AIGUES
5 º Premio a la Falla 251 CARRERA SAN LUIS-RAFAEL ALBIÑANA
6 º Premio a la Falla 353 ALCACER - YATOVA
7 º Premio a la Falla 245 MANUEL DE FALLA-AVDA.TAMARINDOS
8 º Premio a la Falla 38 COSTA Y BORRAS - AGUSTINA DE ARAGON

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 57 PELAYO - MATEMATICO MARZAL
2º Premio a la Falla 257 MUSICO ESPI- GRABADOR FABREGAT
3º Premio a la Falla 353 ALCACER - YATOVA

SECCIÓN 11ª

1 º Premio a la Falla 295 CAMINO DE MONCADA - PINTOR JACOMART
2 º Premio a la Falla 30 VALLE DE LAGUAR - PADRE FERRIS
3 º Premio a la Falla 150 DR. MANUEL CANDELA-AVDA. DEL PUERTO
4 º Premio a la Falla 186 OBISPO JAIME PEREZ-LUIS OLIAG
5 º Premio a la Falla 303 ALEMANIA - EL BACHILLER
6 º Premio a la Falla 19 SANT BULT, PLAZA DE
7 º Premio a la Falla 166 STA.CRUZ DE TENERIFE-A.DEL ALCAZAR
8 º Premio a la Falla 252 MARIA ROS-SANTO TOMAS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 30 VALLE DE LAGUAR - PADRE FERRIS
2º Premio a la Falla 295 CAMINO DE MONCADA - PINTOR JACOMART
3º Premio a la Falla 37 ALTA - SANTO TOMAS

SECCIÓN 12ª

1 º Premio a la Falla 208 ESCALANTE - MARINA
2 º Premio a la Falla 58 SEVILLA - DENIA
3 º Premio a la Falla 240 MAESTRO BELLVER - MARIANO RIBERA
4 º Premio a la Falla 322 BARRACA - COLUMBRETES
5 º Premio a la Falla 48 CRUZ Y MISLATA
6 º Premio a la Falla 356 EVARISTO BAS - CULLERA
7 º Premio a la Falla 270 CUENCA - TRAMOYERES - GUARDIA CIVIL
8 º Premio a la Falla 21 BORRULL-SOCORS

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 58 SEVILLA - DENIA
2º Premio a la Falla 208 ESCALANTE - MARINA
3º Premio a la Falla 348 CADIZ - CURA FEMENIA - PUERTO RICO

SECCIÓN 13ª

1 º Premio a la Falla 127 DR. SANCHIS BERGON - TURIA
2 º Premio a la Falla 117 DAROCA - PADRE VIÑAS
3 º Premio a la Falla 24 CADIZ-LITERATO AZORIN
4 º Premio a la Falla 325 MAESTRO RODRIGO, AVDA-GENERAL AVILES
5 º Premio a la Falla 286 EDUARDO MARQUINA, PLAZA
6 º Premio a la Falla 230 MOSSEN JOSE CUENCA - PINEDO
7 º Premio a la Falla 137 QUART - TURIA
8 º Premio a la Falla 167 EN PLOM - GUILLEN DE CASTRO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 127 DR. SANCHIS BERGON - TURIA
2º Premio a la Falla 97 GARCIA MORATO, PLAZA - YECLA
3º Premio a la Falla 225 ROSARIO - PLAZA CALABUIG

SECCIÓN 14ª

1 º Premio a la Falla 98 MAESTRO AGUILAR - MATIAS PERELLO
2 º Premio a la Falla 220 FERMIN GALAN Y GARC. HERNANDEZ-PRIMAVERA
3 º Premio a la Falla 357 MORERIA, PLAZA DE LA
4 º Premio a la Falla 104 ROJAS CLEMENTE, PLAZA
5 º Premio a la Falla 327 PINTOR PASCUAL CAPUZ - FONTANARES
6 º Premio a la Falla 209 SAN ANTONIO
7 º Premio a la Falla 248 SAINETERO ARNICHES,PL.-A. RIBES
8 º Premio a la Falla 258 GENERAL BARROSO- CALVO ACACIO

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 198 ANGEL, PLAZA DEL
2º Premio a la Falla 200 CARCAGENTE - COMPROMISO DE CASPE
3º Premio a la Falla 62 MOSEN SORELL-CORONA

SECCIÓN 15ª

1 º Premio a la Falla 215 BARON DE PATRAIX-CUENCA
2 º Premio a la Falla 170 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-SAN VALERO
3 º Premio a la Falla 157 SAN JUAN BOSCO - DUQUE DE MANDAS
4 º Premio a la Falla 140 SAN JOSE DE LA MONTAÑA-TERUEL
5 º Premio a la Falla 302 CHIVA - FRANCISCO DE LLANO
6 º Premio a la Falla 116 ANGEL DEL ALCAZAR - JOSE MAESTRE
7 º Premio a la Falla 60 CONCHITA PIQUER-MONESTIR DE POBLET
8 º Premio a la Falla 264 LEPANTO-D. JUAN DE AUSTRIA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 210 ALICANTE
2º Premio a la Falla 13 ACTOR MORA-AVENIDA CONSTITUCION
3º Premio a la Falla 140 SAN JOSE DE LA MONTAÑA-TERUEL

SECCIÓN 16ª

1 º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2 º Premio a la Falla 148 ALFONSO EL MAGNANIMO, PLAZA - NAVE
3 º Premio a la Falla 279 MATIAS PERELLO - LUIS SANTANGEL
4 º Premio a la Falla 190 VIRGEN DE LA FUENSANTA
5 º Premio a la Falla 292 MAESTRO ARAMBUL SANZ, PLAZA-CAMPANAR
6 º Premio a la Falla 105 POETA ASINS - ALEGRET - PUZOL "ELS JOVENILS"
7 º Premio a la Falla 76 JOSE BENLLIURE-VICENTE GUILLOT
8 º Premio a la Falla 193 MANUEL ARNAU - CRUZ CUBIERTA

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 50 CORRETGERIA-BANY DELS PAVESOS
2º Premio a la Falla 193 MANUEL ARNAU - CRUZ CUBIERTA
3º Premio a la Falla 364 PIO XII - JAIME ROIG

SECCIÓN 17

1 º Premio a la Falla 379 CANAL NAVARRES- VALL ALBAIDA
2 º Premio a la Falla 93 GENERAL LLORENS-DR. MARCO MERENCIANO
3 º Premio a la Falla 390 CIUDAD ROS CASARES
4 º Premio a la Falla 241 PADRE ALEGRE-ENRIQUE NAVARRO
5 º Premio a la Falla 130 PATRAIX, PLAZA DE
6 º Premio a la Falla 385 PLAZA VTE. CASTELL MAIQUES
7 º Premio a la Falla 263 SALVADOR GINER-GREGORIO GEA
8 º Premio a la Falla 306 CEDRO - EXPLORADOR ANDRES

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 241 PADRE ALEGRE-ENRIQUE NAVARRO
2º Premio a la Falla 52 MICER RABASA - POETA MARAGALL
3º Premio a la Falla 280 DR. BERENGUER FERRER, PLAZA

SECCIÓN 18

1 º Premio a la Falla 234 ESCALANTE - AMPARO GUILLEN
2 º Premio a la Falla 347 PADRE LUIS NAVARRO - REMONTA
3 º Premio a la Falla 271 MOSEN MILA, PLAZA
4 º Premio a la Falla 369 POETAS ANONIMOS-REAL DE GANDIA
5 º Premio a la Falla 256 BLASCO IBAÑEZ-PLAZA MAESTRO RIPOLL
6 º Premio a la Falla 196 GUILLEN SOROLLA-RECAREDO
7 º Premio a la Falla 134 VILLANUEVA DE CASTELLON-HORT. GALAN
8 º Premio a la Falla 36 GUILLEN DE CASTRO-TRIADOR
9 º Premio a la Falla 222 DR. DOMINGO OROZCO-BAILEN

PREMIOS DE INGENIO Y GRACIA
1º Premio a la Falla 196 GUILLEN SOROLLA-RECAREDO
2º Premio a la Falla 369 POETAS ANONIMOS-REAL DE GANDIA
3º Premio a la Falla 234 ESCALANTE - AMPARO GUILLEN

IV EDICIÓN PREMIO JUAN CANET 2015

FALLA DUQUE DE GAETA-PUEBLA DE FARNALS
ARTISTA: JULIO MONTERRUBIO FERNÁNDEZ
PREMIO "SUPERDEPORTE&VCR" A LA MEJOR

ESCENA FALLERA DEDICADA AL RUNNING VALENCIANO 2015

PRIMER PREMIO FALLA 145. DUQUE DE GAETA- PUEBLA DE FARNALS

SEGUNDO PREMIO FALLA 143. PLAZA DE LA REINA-PAZ-SAN VICENTE

TERCER PREMIO FALLA 78. PLAZA OBISPO AMIGÓ-CUENCA


Publicado por fallasmania @ 0:35  | Falles de Valencia
Comentarios (0)  | Enviar
S?bado, 21 de marzo de 2015

FALLAS MAYORES

1-Falla de la Plaça
Lema: Abracadabra
Artista: Raúl Martínez Ruíz de
Estudio Chuky
Secció:Segona


2-Falla Àngel del Alcasser
Lema: Espanya encara té donyet
Artista: Javier Santes Alpuente
Secció Especial


3-Falla Antoni Pardo
Lema: La fiesta nacional
Artista: Carlos Carsí i García
Secció Especial

1º Premio

1º Ingenio y Gracia


4-Falla Avinguda
Lema:Rumba samba mambo
Artista:Mario Gual
Secció Especial

5-Falla Poble Nou
Lema: La vida es juego
Artista: La comissió
Fora de Concurs


6-Falla Sedaví
Lema: Al agua patos
Artista: Oscar Garcia i Cuesta
Secció: Segona



7-Falla Carrer Toledo
Lema: Els Reis
Artista: Olivares i Valencia

Secció: Primera

2º Premio


8-Falla Ramon y Cajal
Lema: Benvinguts a Politicany
Artista: Vicente Martínez i Aparici
Secció Especial

3º PREMIO


9-Falla Sants Patrons
Lema: Cultures i tradicions
Artista: Francisco Gonzalvo
Secció: Segona

1º Premio


10-Falla Plaça Sant Roc 

Lema: Xe que barbaritat!!!
Artista: Juan Carlos Donet
Secció Primera

1º Premio

11-Falla Barri Cotxera

Lema: Érase una vez… Todo Sigue Igual…
Artista: Emilio Miralles
Secció: Segona


12-Falla Pare Méndez
Lema: Desnonament
Artista: Alberto Abril i Armiñana
Secció: Segona

13-Falla Barri Sant Gregori
Lema: Un Torrent de carnaval
Artista: Rafael Cheli
Secció Primera


14-Falla Carrer Benemérita
Lema: Está de moda
Artista: Pepe Benavent
Secció: Segona

3º Premio

15-Falla Nicolau Andreu
Lema: Nou mons
Artista: Antonio Verdugo i Ballester
Secció: Segona

1º INGENIO Y GRACIA

16-Falla Xenillet
Lema: Canvi climàtic
Artista: Olivares i Valéncia
Secció: Tercera

2º Premio

17-Falla Saragossa
Lema: Nit de reixos
Artista: Pascual Montes i Carrasco
Secció: Segona

2º Premio

18-Falla San Amador Espartero
Lema: Un món de fantasia
Artista: La Comissió
Fora de Concurs

19-Falla II Tram Avinguda
Lema: Festes
Artista: Carlos López
Secció: Segona


20-Falla Camí Reial
Lema: Atrapats…
Artista: Juane Cortell
Secció: Tercera

1º Premio

1º Ingenio y Gracia

21-Falla Sant Valerià
Lema: Encanteris torrentins, bonics i fins!
Artista:Oscar García
Secció Primera

3º Premio 

1º Ingenio y Gracia



22-Falla Santa Llúcia
Lema: Somni-ant Somnis
Artista: La comissió
Fora de Concurs

23-Falla Lope de Rueda
Lema: A l’Est de l’Oest
Artista: Paco Giner i Nuñez
Secció Especial

2º Premio

24-Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve
Lema: 20 anys donant…
Artista: Miguel balaguer i Nieto
Secció: Segona


25-Falla Reina Sofía
Lema: Histories amb cervesses
Artista: FALLES I ART-E.Andres
Secció Especial

26-Falla Parc de Trénor
Lema: Es van a menjar fins les peüngles
Artista: Vicente Piera
Secció: Tercera

27-Falla El Molí
Lema: Al vici no hi ha crisis
Artista: Salvador Espert
Secció: Tercera

3º premio


28-Falla Escultor Vicent Pallardó
Lema: Si jo vaig poder, tu també
Artista: Miguel Delegido
Secció: Tercera

29-Falla Plaça Concòrdia
Lema: Aixó era una vegada l’home: Evolució o retrocés
Artista: La comissió
Fora de Concurs



FALLAS INFANTILES

1-Falla de la Plaça
Lema:Bruixesclass
Artista: Raúl Martínez Ruíz de
Estudio Chuky
Secció:Segona

1ºPrenio

1º Ingenio y Gracia



2-Falla Àngel del Alcasser
Lema: Jugant a metges
Artista: Cate & Rosa
Secció Especial


3-Falla Antoni Pardo
Lema: H2O
Artista: Sergio Fandos i Najera
Secció Especial


4-Falla Avinguda
Lema: De Torrent a l’orient
Artista: Mario Gual
Secció Especial

3º Premio

5-Falla Poble Nou
Lema: El Circo
Artista: Paco Olivares y
Juan Valencia
Secció: Fora de Concurs


6-Falla Sedaví
Lema: Un sueño desde tus ojos
Artista: Christian Garcia-Parrado Dolz
Secció: Segona


7-Falla Carrer Toledo
Lema: Sueños por Navidad
Artista: Olivares i Valencia

SECCION TERCERA


8-Falla Ramon y Cajal
Lema: Minut Blau … Com sona la natura
Artista: David Moreno
Secció Especial

1º Premio

9-Falla Sants Patrons
Lema: La mar de be
Artista: Francisco Gonzalvo
Secció: Tercera

2º Premio



10-Falla Plaça Sant Roc 
Lema: Signes
Artista: Sergio Alcañiz
Secció:Primera

3º Premio



11-Falla Barri Cotxera
Lema: Caducifoli
Artista: Imaginarte
Secció: Segona


12-Falla Pare Méndez
Lema: Casetes
Artista: Alberto ABRIL i Armiñana
Secció: Segona

13-Falla Barri Sant Gregori
Lema: Les Belles Arts
Artista: Paco Martínez i Heredia
Secció:Primera

2º Premio

1º Ingenio y Gracia


14-Falla Carrer Benemérita
Lema: ¡¡Llepolies!!
Artista: Javier Igualada
Secció: Tercera

1º Premio

1ºngenio y Gracia



15-Falla Nicolau Andreu
Lema: Compta’m un conte contacontes
Artista: Sergio Alcañiz
Secció: Fora de Concurs

16-Falla Xenillet
Lema: Nostres Amics els animals
Artista: Olivares i Valéncia
Secció: Tercera

3º premio


17-Falla Zaragoza Parc Central 

Lema: Magia Blanca i magia negra
Artista: Rubén Arcos
Secció: Segona

2º premio

18-Falla San Amador Espartero
Lema: Contes infantils
Artista: La Comissió
Secció: Fora de Concurs


19-Falla II Tram Avinguda
Lema: Circus
Artista: Carlos López
Secció: Segona

3º Premio

20-Falla Camí Reial 
Lema: L’ hora de jugar
Artista: Juane Cortell
Secció: Tercera


21Falla Sant Valerià
Lema:Un Torrent d’aigua!
Artista:Juan Martí
Secció:Primera

1º Premio


22-Falla Santa Llúcia
Lema: Il.lusió i Fantasía
Artista: La comissió
Secció: Fora de Concurs

23-Falla Lope de Rueda
Lema: Carnivale
Artista: Jose Luis Platero i Cosi
Secció Especial

2º Premio


24-Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve
Lema: En(gat)usem
Artista:Amb G de gat
Secció: Segona


25-Falla Reina Sofía
Lema: El somni de la festa fallera
Artista: FALLES I ART-E.Andres
Secció Especial

26-Falla Parc de Trénor
Lema: Pic-nic
Artista: Vicente Piera
Secció: Tercera


27-Falla El Molí
Lema:Viaje al universo
Artista: Salvador Espert
Secció: Fora de Concurs

28-Falla Escultor Vicent Pallardó 
Lema: Les millors vacances
Artista: Miguel Delegido
Secció: Tercera


29-Falla Plaça Concòrdia
Lema: Celestia
Artista: Cridelp Art
Secció: Fora de Concurs



Publicado por fallasmania @ 23:08  | Un Torrent de Falles
Comentarios (0)  | Enviar